Każdy człowiek ma tatę, bo tak zaplanowała sobie natura. Czasem tylko zdarza się, że ów tata szybko odchodzi albo komuś trafił się niezbyt fajny tata. Kim jest tata dobry lub zły? Dla dziecka z pewnością każdy tata będzie super, nawet jeśli robi komuś krzywdę, ponieważ to jego tata. Tymczasem dziś bardzo często dobrym ojcem nazywana jest osoba, która ma pieniądze, dziecko jest super ubrane i zadbane, tylko jakoś wszyscy zapomnieli lub nie chcą widzieć, że dziecko tak naprawdę chowa się samo, lub jest wychowywane bezstresowo. To zaś oznacza, że dziecko ma wszystko, czego sobie zapragnie, tylko nie zasady, według których ma żyć.
Wręcz przeciwnie. Ów super ojciec uczy dziecko, że wolno mu absolutnie wszystko i nie musi się dostosowywać do innych, ponieważ to oni mają dostosować się do niego. Tymczasem naprawdę dobry tata to nie ten, co ma stanowisko i now foods nadmiar pieniędzy, lecz ten, który idzie z dzieckiem na spacer, pokazuje mu zwierzątka w parku, uczy, jak ma się zachowywać w poszczególnych miejscach i wiele innych rzeczy, które ma przekazać dziecku.
Obecnie jednak coraz częściej zwraca się uwagę na sytuację finansową, nie zwracając uwagi na samo wychowanie. W efekcie tego coraz częściej mówi się o tym, że młodzież sprawia problemy, że nie umie się zachować i wiele innych zarzutów. Tymczasem tam, gdzie dzieci były rzeczywiście wychowywane a nie tylko hodowane, nie ma takich problemów a dzieci, jako dorośli umieją się zachować i żyć w społeczeństwie. W rodzinie, gdzie tatuś i mamusia są na tyle „dobrzy”, że dzieciom wolno wszystko, zwykle szybko okazuje się, że świat nie chce się do nich dostosować, więc często popadają w depresję lub chcą wymusić coś przemocą.

Źródło:

Zobacz stronę autora: obrazy olejne