Facebook

Dołącz do nas na facebooku

Start Wydarzenia Wieści Dni skupienia dla narzeczonych - katechezy przedślubne

Dni skupienia dla narzeczonych - katechezy przedślubne

 

W dniach od 29 do 30 października 2011 r. w Rzeszowie-Przybyszówce w Domu Rekolekcyjnym im. Bł. Karoliny Kózkównej odbył się dzień skupienia dla narzeczonych.

Z ramienia Duszpasterstwa Rodzin (DR) duchową opiekę nad całym cyklem katechez przedślubnych będzie sprawował ks. dr Przemysław Drąg, diecezjalny DR. Spotkanie październikowe prowadzili: ks. dr Krzysztof Wędrychowicz (zastępca DR), ks. Mariusz Wawrzynek, wikariusz parafii pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie, mgr Barbara Wiater, diecezjalna doradczyni rodzin i inni.

W programie m.in. katechezy i homilie pt. Teologia sakramentu małżeństwa, Etyka miłości małżeńskiej, Modlitwa w małżeństwie i rodzinie, Sakrament pojednania w życiu małżonków, Rodzina w służbie życiu, Eucharystia w życiu małżeńskim i rodzinnym, konferencje i praca w grupach: Być ojcem, Miłość narzeczeńska, małżeńska i rodzicielska, Wymogi miłości małżeńskie, Znamiona  śmierci w rodzinie, Msza święta, Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź osób przygotowujących się do ślubu, posiłki, przerwy kawowe.

Spotkania zaczynają się w sobotę o godz. 9.00 a kończą w niedzielę ok. 14.00.

Zgłoszenia pod numerem tel. Duszpasterstwa Rodzin oraz poprzez formularz zgłoszeniowy - menu po prawej stronie.

Terminy kolejnych nauk przedślubnych:

26,27 maj 2012,

16, 17 czerwiec 2012,

30,czerwiec 1 lipiec 2012,

8,9 wrzesień 2012.