Facebook

Dołącz do nas na facebooku

Start Wsparcia i Rozwoju PASIEKA

Rozwoju i Wsparcia PASIEKA

Celem Fundacji PASIEKA jest niesienie wsparcia i pomocy we wszystkich ważnych chwilach życia każdego członka rodziny, począwszy od narodzin skończywszy na śmierci. Istotna dla niej jest pomoc osobom w zmaganiu się z trudnościami dnia codziennego: kryzysy, rozstania, pożegnania. PASIEKA z założenia ma być miejscem, gdzie można znaleźć zrozumienie, wyrazić swoje emocje, podzielić się radością życia, wiedzą, doświadczeniem, sukcesami.

Wspieranie rozwoju

Główny cel to wspieranie rozwoju zarówno dorosłych jak i dzieci (ze względu na to, że dzieciństwo jak i rodzicielstwo to niezwykle ważne kwestie, zależne od siebie, poddane nieustannym wzajemnym wpływom). Wsparcie dane rodzinie na każdym etapie jej rozwoju ma zapobiec i eliminować dysfunkcje i patologie w jej rozwoju. Osoby związane z Fundacją chcą zbudować wyjątkową przestrzeń, inspirującą do naturalnej, spontanicznej zabawy, nauczania, profilaktyki, swobodnego rozwoju i odkrywania otaczającego świata.

Projekty

Wśród zadań Fundacji można znaleźć opiekę nad osobami samotnymi, mającymi w perspektywie przyjście na świat potomka, nad kobietami w trakcie i po chorobie nowotworowej, nad tymi, którzy chcą aktywnie spędzać czas, nad osobami niepełnosprawnymi sensorycznie, nad mamami będącymi tuż po porodzie, nad poszukującymi pracy lub planującymi rozwój kariery zawodowej, nad osobami poszukującymi porady prawnej, małżeńskiej, psychologicznej.

Szkoła Rodzenia Św. Dominika - kiedy trwa edycja zajęcia odbywają się w każdą kolejną środę, łącznie 9 spotkań i są prowadzone bezpłatnie przez specjalistów. Koordynatorkami przedsięwzięcia są Józefa Woźniak oraz Joanna Rysz.

Dzień Różowej Sukienki - dzień dla kobiet, które są w trakcie i po chorobie nowotworowej. Tego dnia będą one mogły na nowo poczuć się atrakcyjne same dla siebie.

Grupa „Plus minus 40” - dla osób samotnych którym akurat tak ułożyło się na razie życie - kiedy wiekowo dana osoba nie pasuje ani do „Klubu Seniora”,ani klubu „After Work”. Miejsce nawiązania nowych relacji, rozwinięcia pasji lub znalezienia sposobu na życie. Koordynatorką Grupy jest Ewa Machowska.

- Zajęcia z aerobiku i Nordic Walking - informacje na stronie www: http://fundacjapasieka.manifo.com/

"Kino bez barier" - umożliwienie osobom niepełnosprawnym sensorycznie aktywnego udziału w życiu kulturalnym oraz wywołanie dyskusji na temat dostępności środków masowego przekazu dla osób z dysfunkcją wzroku czy słuchu. "Kino bez barier" jest odpowiedzią na alarmujące sygnały środowisk osób niepełnosprawnych, że w Polsce brakuje sal kinowych dostosowanych do potrzeb niewidomych i niesłyszących. Udział w seansach jest bezpłatny.

Mediacje rodzinne - szukanie możliwości porozumienia. Dzięki pomocy osób mających bogate doświadczenie w łagodzeniu sporów i ich rozwiązywaniu poprzez rozmowę masz realną możliwość rozwiązania problemu bez udziału sądu. Mediacje naprawdę czynią cuda. Bezpłatne porady oraz pomoc w rozmowach pojednawczych.

Pomoc psychologiczna dla sprawców przemocy - mają na celu powstrzymanie przemocy w Twojej rodzinie. Porady są bezpłatne.

- Porady psychologa - dla osób, których problemy przerastają ich i powodują, że odczuwa się zagubienie. Bezpłatna pomoc specjalisty.

Poradnia rozpoznawania płodności - spotkania bezpłatnie ze specjalistą w sytuacji, kiedy rodzice planują narodziny dziecka. Mają na celu odpowiednie przygotowanie się na przyjście nowego członka Twojej rodziny.

Poradnia logopedyczna - kiedy trzeba sprawdzić czy mowa  dziecka rozwija się prawidłowo.

Poradnia laktacyjna - w sytuacji kiedy mamy i noworodki od pierwszych chwil po porodzie mają problemy w zakresie karmienia.

Doradztwo zawodowe - kiedy poszukujesz pracy lub dotychczasowa nie spełnia Twoich oczekiwań.

Porady prawne - bezpłatna pomoc prawna świadczona przez prawników w zakresie: prawa cywilnego, prawa rodzinnego, prawa spadkowego, prawa karnego, prawa administracyjnego. Bezpłatne porady prawne, w tym również pomoc przy sporządzaniu pism.

Klub „ After work ” dedykowany dla osób samotnych w wieku 25 – 35 lat - w sytuacji kiedy chcesz aktywnie spędzać wolny czas po pracy, poznać nowych ludzi, rozwinąć swoje zainteresowania itp.

Zespół

Mateusz Miąsik - BHP

Walery Sienkiel - Porady ortopedyczne

Anna Klee - Klub "After work"

Barbara Słowik - Fizjoterapeutka

Anna Potocka - Rehabilitantka

Joanna Rysz - Chustomania

Renata Kloc - Położna

Joanna Rysz i Józefa Woźniak  - Szkoła rodzenia  ŚW. DOMINIKA

Ewa Machowska - Klub  PLUS MINUS 40

Dorota Bassara-Nowak, Józefa Woźniak - Porady laktacyjne

Izabela Oronowicz - Porady logopedyczne

Danuta Szobak - Poradnia rozpoznawania płodności

Magdalena Grześkiewicz, Karol Grześkiewicz, Aleksandra Nowak - Porady prawne

Magdalena Klin - Język angielski

Izabela Florek, Agata Myśliwiec  - Porady psychologiczne

Agnieszka Tylutka-Gelio, o. Artur Gałecki - Mediacje rodzinne / rozmowy rodzinne

Wszystkie porady udzielane przez naszych specjalistów są bezpłatne.

Grafik zajęć stałych

Piątek

Porady psychologa 18.00 - 20.00

Czwartek

Logopeda 18.00 - 20.00 Każdy 2 i 4 czwartek miesiąca

Doradztwo zawodowe 18.00 - 20.00 Każdy 2 czwartek miesiąca

Poradnia rozpoznawania płodności 18.00 - 20.00 Każdy 1 i 3 czwartek miesiąca konieczna wcześniejsza rezerwacja telefoniczna

Konsultacje ortopedyczne 12.00 - 15.00

Środa

Porady psychologa 18.00 - 20.00

Wtorek

Język angielski dla dorosłych 18.00 - 19.00

Pomoc psychologiczna dla sprawców przemocy rodzinnej 18.00 - 20.00

Mediacje rodzinne 18.00 - 20.00

Porady laktacyjne 16.30 - 17.30

Poniedziałek

Spotkania Grupy "Plus minus 40" 19.00 - 21.00

Spotkania klubu "After work" 19.00 - 21.00

Porady prawne 18.00 - 20.00

Osoby, które chcą skorzystać z porad specjalistów pracujących w Fundacji PASIEKA, są proszone są o wcześniejsze telefoniczne umówienie wizyty. Szczegóły wizyt u specjalistów oraz rezerwacja terminu spotkań od poniedziałku do piątku po numerem telefonu: 723 - 149 - 356. Specjaliści zapraszają w godzinach 8 - 18.00

Miejsce:

PASIEKA - Fundacja Rozwoju i Wsparcia

35-041 Rzeszów ul. Dominikańska 15

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

na podstawie: http://fundacjapasieka.manifo.com/