Facebook

Dołącz do nas na facebooku

Start Turystyczny WĘDROWIEC

Katolicki Klub Turystyczny Wędrowiec

Celem Katolickiego Klubu Turystycznego "Wędrowiec" jest nie tylko wędrowanie, ale odkrywanie Boga w pięknie stworzonego przez Niego świata i w drugim człowieku. We wspólnocie, którą tworzą, (do której także Ty możesz należeć bez względu na, rasę, wiek i wyznanie) razem uczą się, jak pokonywać własne słabości i kształcić siły charakteru. Przy tym jest okazja do wielu radości i zabawy oraz zawiązania nowych przyjaźni i znajomości. Podczas każdego wyjazdu jest możliwość uczestnictwa w Eucharystii, wysłuchania Słowa Bożego, odbycia spowiedzi św. czy też rozmowy z księżmi.

Motto

Tu w góry przyjeżdża się, by stanąć przed pewną rzeczywistością geograficzną, która nas przewyższa i pobudza do zaakceptowania tej postawy, do pokonania samych siebie. I widać tych piechurów, turystów, alpinistów, tych wspinających się nierzadko jak bohaterowie, którzy podążając za milczącym słowem, słowem majestatycznym, odwieczną wymową gór, idą, wspinają się i pokonują samych siebie, aby dotrzeć na szczyty. Błogosławiony Jan Paweł II, Dolina Aosty, lato 1986.

Góry są wyzwaniem, góry prowokują człowieka, istotę ludzką, młodych, i nie tylko młodych, do dokonania wysiłku w celu zwyciężenia samych siebie. Błogosławiony Jan Paweł II

Koło PTTK

Jednocześnie Katolicki Klub Turystyczny Wędrowiec działa jako 35 koło PTTK przy Oddziale w Rzeszowie. Zrzesza głównie młodzież, a także dorosłych i najmłodszych. Członkostwo w Klubie pomaga spotkać ludzi, którzy od lat interesują się turystyką głównie górską i uczestniczyli w wielu wyprawach. Dodatkowo każdy członek Klubu ma prawo do korzystania z uprawnień i zniżek, jakie oferuje PTTK, warto więc zapisać się do naszego klubu.

 

Wyjazdy w piękne miejsca

Katolicki Klub Turystyczny Wędrowiec organizuje wyjazdy w piękne miejsca, głównie Polski południowo–wschodniej. Można z nimi zwiedzać miasta, jak również pojechać w góry. Oprócz wyjazdów wędrownych dzięki wielkiej pomocy i życzliwości Klubu Pol-Survival PTTK i jego prezesa Zygmunta Solarskiego, mają możliwość udziału w spływach kajakowych na polskich i zagranicznych rzekach oraz w wyjazdach narciarskich.

Wszystkie wyjazdy organizowane są po jak najniższych kosztach, tak aby każdy mógł w nich wziąć udział. Organizatorzy pomagają także tym, których nie stać na taki wyjazd, a chcieliby z nimi pojechać. Wystarczy tylko zwrócić się do nich wyrażając chęć wyjazdu.

Dane kontaktowe

Aby uzyskać najnowsze informacje o wyjazdach warto odwiedzać stronę internetową: http://www.kktwedrowiec.pl, profil na facebook’u lub siedzibę główną Oddziału PTTK w Rzeszowie przy ul. Matejki 2 (gg: 36099275; email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

Opiekunowie Wędrowca: Ks. Wojciech Zygo – Ojciec Duchowny, Ks. Daniel Midura – Prezes.

Pół żartem, pół serio

Prawdziwie młodzieżowe mają przewodnie hasło: „Jest Błotko, Jest Impreza” ;)