Facebook

Dołącz do nas na facebooku

Start Po prostu położna

Po prostu położna

Fundacja Siostra Ania rozpoczęła pod koniec 2013 r. kampanię społeczną „Po Prostu Położna”. Jej głównym celem jest uświadomienie kobietom, że już od 21. tygodnia ciąży mogą korzystać z bezpłatnych spotkań edukacyjnych z położną. Podczas opolskich warsztatów dla kobiet ciężarnych i planujących ciążę, uczestniczki dowiedzą się, jakie prawa im przysługują oraz jakie możliwości daje opieka położnej nad kobietą.

Magdalena WołąsewiczW kolejne soboty warsztaty będą się odbywać w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku. Na koniec podsumowanie kampanii odbędzie się w Warszawie.

– Głównym celem kampanii „Po prostu położna”, jest uświadomienie kobietom, że od 21. tygodnia ciąży raz w tygodniu, a od 32. tygodnia ciąży dwa razy w tygodniu, mogą korzystać z bezpłatnych spotkań edukacyjnych z położną – powiedziała prezes Fundacji Siostra Ania Magdalena Wołąsewicz. Dodaje: "Promujemy położne jako osoby, jako wsparcie emocjonalne, jako niezależną służbę medyczną".

Twarzą kampanii „Po prostu położna” jest Agnieszka Maciąg, modelka, dziennikarka, prezenterka, piosenkarka oraz wielbicielka zdrowej kuchni. Maciąg w wieku 43 lat urodziła córkę w swoim domu, m.in. dzięki temu, że odpowiednio wcześniej zaczęła się do tego przygotowywać.

Ekspertem kampanii jest Ewa Janiuk, położna z Opola z 26-letnim doświadczeniem. Janiuk jest zaangażowana w działalność w środowisku położniczym. Jest też współautorką książek o tematyce okołociążowej i okołoporodowej, a także organizatorką i prelegentką wielu konferencji krajowych.

(fot. facebook.com/poprostupolozna)

– Podczas warsztatów kobiety będą mogły się dowiedzieć m.in. o emocjonalnym wsparciu, przygotowaniu do porodu, opracowaniu planu opieki okołoporodowej. Położna pomoże rozwiać wątpliwości związane z porodem – powiedziała Magdalena Wołąsewicz.

 

Szczegóły i terminy kolejnych warsztatów można poznać na stronie internetowej: www.siostraania.pl/ www.poprostupolozna