Facebook

Dołącz do nas na facebooku

Start Obrona życia Marsz za Życiem

Marsz dla Życia i Rodziny

Spis treści
Marsz dla Życia i Rodziny
Marsz za Życiem
Wszystkie strony

Podstawową prawdą jest to, że życie ludzkie musi być poszanowane od chwili poczęcia aż naturalnej śmierci. Jakość społeczeństwa nie wyraża się jedynie w poszanowaniu kobiety, lecz również w szacunku dla życia i godności ludzkie.

Zaproszenie

W niedzielę 26 V 2013 r. w Rzeszowie odbędzie się IV Marsz Dla Życia i Rodziny. Jest to radosna inicjatywa, aby zamanifestować poparcie dla obrony tradycyjnej rodziny, dzieci i życia. Zaplanujmy sobie ten czas i przyjdźmy na Marsz, który wyruszy spod Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Grunwaldzkiej o godz. 10. Marsz zakończy się Mszą św. na ul. 3 Maja  w kościele studenckim.

Tegoroczne Marsze dla Życia i Rodziny odbędą się w tym dniu w... 104 miastach pod hasłem „Kierunek: rodzina". Tegoroczne hasło to swego rodzaju drogowskaz zarówno dla nas samych, jaki i dla decydentów. Dla nas, byśmy w życiu codziennym pamiętali, że to rodzina powinna być priorytetem naszych działań i decyzji, bo z nią związane jest dobro i szczęście naszych dzieci i nas samych. Dla decydentów, ponieważ to właśnie przede wszystkim oni, w myśl 18 art. Ustawy Zasadniczej, powinni  otoczyć instytucję rodziny opieką i ją chronić. Na nich bowiem spoczywa obowiązek tworzenia prawa, które ma służyć dobru Państwa. Dziś, biorąc pod uwagę kryzys demograficzny, który drastycznie pogorszy istniejący już kryzys ekonomiczny, Rodzina powinna być polską racją stanu.

O normalność trzeba w dzisiejszych czasach walczyć. Liczymy, że przyłączysz się do naszego Marszu.

Proszę, rozpropaguj tę informację wśród wszystkich swoich znajomych.

Zachęta Krzysztofa Ignaczaka:

http://www.youtube.com/watch?v=wopsEzWjeI0&feature=youtu.be

 

Zaproszenie

 

Marsz dla Życia i Rodziny w Rzeszowie

W Rzeszowie pod koniec maja odbywa się od jakiegoś czasu Marsz dla Życia i Rodziny. W 2012 będzie jego trzecia edycja. Zwykle uczestnicy Marszu spotykają się w w centrum Rzeszowa przy bazylice Matki Bożej Rzeszowskiej (kościół OO. Bernardynów) lub przy kościele św. Krzyża, następnie ma miejsce Msza święta w świątyni, a następnie rodziny wyruszają ulicami Rzeszowa na rzeszowski rynek, gdzie ma miejsce piknik rodzinny.

Organizatorzy

Marsz jest organizowany przez Stowarzyszenie „Rzeszów Za Życiem”, Contra in vitro i Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Połączony jest zwykle z Festynem Rodzinnym "Bądźmy Razem" z okazji Dnia Matki i Dziecka.

Kontynuacja

Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin zachęca do kontynuacji tego dzieła, które jest świadectwem szacunku dla życia i rodziny. Wyraża nadzieję, że także w następnych latach podobnie kilka tysięcy osób weźmie udział w Marszu dla Życia i Rodziny i pikniku Caritas, wzniesie do góry m.in. hasła: "Rzeszów stawia na rodzinę", "Rodzina podstawową wartością", "Życie dla każdego", "Rodzina Bogiem silna". Przez śpiew i niesione transparenty uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny tak wiele osób manifestuje swoje przywiązanie do wartości rodzinnych, rodzącego się dla życia i tego chronionego aż do naturalnej śmierci. Jest to oddolna inicjatywa świeckich katolików. Do udziału w kolejnych Marszach zaproszone są wszystkie osoby i organizacje z Podkarpacia pozytywnie nastawione do idei praw człowieka, przyjazne życiu i rodzinie. Przyjdź z całą rodziną i zaproś przyjaciół!

Młodzież za życiem

Młodzi ludzie, którzy włączyli się w organizację i uczestnictwo w Marszu mówili: „Propagujemy macierzyństwo, ojcostwo, pochwałę życia", Rodzina jest dla nas istotna i musi być silna”, ”Rodzina jest najważniejsza dla dobrego funkcjonowania i rozwoju Polski". W rozmowie stwierdzali, że smucą się, iż nie wszyscy to zauważają. Dlatego motywuje to ich do tego, by te prawdy przypomnieć innym i dać świadectwo tego, że rodzina jest dla nas wielką wartością.