Facebook

Dołącz do nas na facebooku

Start Marsze dla Życia Wiece Marsz dla Życia i Rodziny 2013

Marsz dla Życia i Rodziny 2013

25 maja 2013 r. ulicami Rzeszowa przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Orszak Marszu w liczbie ponad 3 tysięcy osób przeszedł ulicami centrum na ulicę 3 Maja. Tam Marsz zakończył się Mszą św. sprawowaną przez Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Po Mszy odbył się dalszy cykl imprez związanych z Dniem Matki i Dziecka.

Rozpoczął się on o godz. 10.00 przed Urzędem Wojewódzkim krótkim świadectwem kilku osób: matki posiadającej dziecko z zespołem Downa, chłopaka , któremu lekarze przepowiadali, że będzie „roślinką” a on ukończył studia i jest doskonałym fachowcem siostry Dominiki-Sercanki prowadzącej Dom Samotnej Matki i Okno Życia oraz pani Agnieszki, która jest instruktorem naprotechnologii w Rzeszowie. Na koniec niewidomy Stanisław opowiedział swój wiersz afirmujący życie specjalnie napisany na okoliczność Marszu.

Organizatorzy Marszu Dla Życia i Rodziny przygotowali w tym roku niespodziankę: duży wózek dziecięcy, który będzie jechał na przodzie Marszu. Pomysł podpatrzyli podczas pobytu na Marszu w Zurychu w Szwajcarii, lecz sądzą, że rzeszowski wózek jest ładniejszy niż szwajcarski. Wózek został po raz pierwszy zaprezentowany podczas spotkania przygotowawczego do Marszu, gdzie młodzi ludzie wykonywali rekwizyty na Marsz (flagi, plansze, banery). Przez 9 dni był on eksponowany w ruchliwych częściach miasta jako swoista reklama Marszu. w niedzielę poprzedzająca Marsz. W dniu 17 maja wózek został zaprezentowany podkarpackim mediom podczas konferencji prasowej reklamującej Marsz w Rzeszowie.

*************************************************************************************************