Facebook

Dołącz do nas na facebooku

Start Magazyn Familia

Magazyn Familia

„Magazyn Familia” wydawany jest przez Edycję Świętego Pawła. Ten miesięcznik o tematyce rodzinnej czerpie z doświadczenia znanego na całym świecie włoskiego tygodnika „Famiglia Cristiana”, który był inspiracją do stworzenia czasopisma o współczesnej polskiej rodzinie.

„Magazyn Familia” to miesięcznik o profilu społeczno-kulturalnym skierowany do polskich rodzin. Jego misją jest szeroko pojęta ewangelizacja i kształtowanie chrześcijańskiego światopoglądu poprzez odpowiednio dobraną treść i formę. Cele, jakie stawia przed sobą, to przede wszystkim tworzenie, umacnianie i odnawianie relacji rodzinnych.

Zasadniczą zawartość miesięcznika stanowią artykuły poświęcone życiu rodzinnemu i wychowaniu, a także promujące wartości ogólnoludzkie. Opisuje sytuacje i problemy, z jakimi spotykają się współcześni Polacy, i podpowiada propozycje rozwiązań prowadzących do budowania jedności rodzinnej.

Co wyróżnia „Magazyn Familia” na rynku czasopism?

Czasopismo, chociaż wydawane jest przez wydawnictwo katolickie, nie jest skierowane jedynie do katolików. Pragnie dotrzeć także do osób niepraktykujących, chrześcijan innych wyznań oraz niewierzących. „Magazyn Familia” jest czasopismem dialogu, „ponad podziałami”, aktywnie współpracującym w tworzeniu jednej rodziny ludzkiej.

„Magazyn Familia” charakteryzuje się nowoczesną szatą graficzną uwzględniającą współczesne trendy na rynku czasopism w kategorii miesięczników rodzinnych i kobiecych. Magazyn będzie można kupić w punktach Ruch-u, Kolportera, EMPiK-ach i parafiach.

Czytelnicy

Pismo skierowane jest do rodzin w wieku 25-45 lat, mających jedno dziecko lub więcej, o ustabilizowanej sytuacji zawodowo-ekonomicznej i rodzinnej, z wykształceniem średnim lub wyższym, żyjących w miastach powyżej 20.000 mieszkańców.n Familia” staje w szeregu obok czasopism rodzinnych oraz kobiecych istniejących na rynku prasowym w Polsce. Wydawca dołożył starań, aby miesięcznik tworzył bezpośredniej konkurencji żadnemu periodykowi katolickiemu, ale był ich uzupełnieniem i dopełnieniem.

Zespół redakcyjny

Tworzą go doświadczeni dziennikarze, współpracujący także z innymi mediami (TV Puls, Radio Józef, Polskie Radio Pr III, Życie Warszawy) oraz specjaliści z różnych dziedzin. Redaktorem naczelnym jest brat Zbigniew Gawron SSP, paulista, tzn. członek Towarzystwa Świętego Pawła (zgromadzenie zakonne będące właścicielem Edycji Świętego Pawła, wydawcy „Magazynu Familia”), wcześniej dyrektor wydawniczy Edycji Świętego Pawła, absolwent Szkoły Środków Masowego Komunikowania w Rzymie – SPICS.

Zastępcą redaktora naczelnego jest również paulista, ks. Mariusz Krawiec SSP – dziennikarz i publicysta. Studia teologiczne i dziennikarskie ukończył na KUL-u oraz Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie.

Wortal

Działalność, która ma służyć umacnianiu rodzinnych więzi i pogłębianiu osobistej relacji każdego człowieka z Bogiem, ma kontynuuację w wortalu www.magazynfamilia.pl. Zamieszczane są w nim interesujące artykuły psychologiczne, ciekawe reportaże, rozmowy ze znanymi osobami, aktualne informacje z życia Kościoła, porady zdrowotne i nowości kulturalne.