Facebook

Dołącz do nas na facebooku

Start Katechezy przedmałżeńskie Rekolekcje dla narzeczonych

Rekolekcje dla narzeczonych w ramach katechez przedmałżeńskich

Od września 2011 w Ośrodku Rekolekcyjnym „Effatha” z Zaczerniu odbywają się rekolekcje dla narzeczonych w ramach katechizacji przedmałżeńskiej. To taki skrócony czas przygotowania do ślubu dla osób w szczególnych sytuacjach, np. emigracji, bliskiej perspektywy przyjęcia sakramentu małżeństwa itp. Kolejne edycje katechez odbywają się sukcesywnie co jakiś czas - terminy są widoczne na stronie w formularzu zgłoszeniowym po prawej stronie menu.

Rekolekcje są organizowane dla młodzieży, która pragnie dobrze przygotować się do małżeństwa - pragnie poznać jeszcze głębiej siebie nawzajem oraz nauczyć się słuchania, dialogu, modlitwy, otwartości.

Co, gdzie, kto i kiedy

Rekolekcje rozpoczynają w Zaczerniu w piątek o godz. 17:00 (należy przyjechać nieco wcześniej, aby móc się zakwaterować), a kończą w niedzielę po obiedzie. Obejmują one zajęcia prawa kanonicznego, teologii małżeństwa i rodziny, świadectwa małżonków, z psychologii, wspólne rozmowy narzeczonych, dyskusje. Rekolekcje przez Mszę Świętą, konferencje oraz adorację dają możliwość zbliżenia się do Boga. Rekolekcje są prowadzone przez małżonków (Małgorzata i Adam Kawałek, Anna i Krzysztof Pazdan) oraz duszpasterzy (ks. Tomasz Blicharz, ks. Krzysztof Wędrychowicz, ks. Piotr Szczupak).

Świadectwo uczestnictwa

Rekolekcje obejmują skrócona wersję katechizacji przedmałżeńskiej czyli 10 spotkań przewidzianych przez Dyrektorium Duszpasterstwa Rodzin. Dyrektorium przewiduje co prawda roczną katechezę przedmałżeńską, lub kurs organizowany w parafiach, ale weekendowe rekolekcje są wyjściem naprzeciw tym, którzy z różnych przyczyn: np. pracy, migracji, nie mogą uczestniczyć w katechezie rocznej lub parafialnej.

Na zakończenie rekolekcji uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu katechizacji przedmałżeńskiej i uczestnictwie w rekolekcjach,  natomiast nie zwalniają one z obowiązku wizyt w poradni rodzinnej.

Zgłoszenia

Zapisy na rekolekcje w menu po prawej stronie w formularzu zgłoszeniowym albo pod numerem tel. 607821650, na stronie internetowej: http://dom-rekolekcyjny.zaczernie.eu.

Świadectwa uczestnictwa i zdjęciahttp://www.rodzina.rzeszow.pl/index.php/katecheza-przedmalzenska/47-katecheza.html