Facebook

Dołącz do nas na facebooku

Start Drzewo Życia

Fundacja Drzewo Życia

To instytucja, która ma na celu pomóc ludziom dotkniętym problemami żywieniowymi. Podłożem i bodźcem do założenia Fundacji była choroba anoreksji w bliskim otoczeniu jednej z założycielek „Drzewa życia”.

Cele Fundacji

  • Edukacja społeczeństwa ukazująca ogrom problemu oraz sposoby pomocy chorym i ich rodzinom
  • Profilaktyka, tworzenie ośrodków wsparcia i domów sanatoryjnych dla osób objętych problemem
  • Opieka po zakończeniu terapii
  • Organizacja grup wsparcia, grup terapeutycznych dla ludzi potrzebujących pomocy z zakresu istniejącego uzależnienia
  • Ukierunkowanie ludzi a zwłaszcza dzieci i młodzieży na prowadzenie zdrowego trybu życia poprzez sport, aktywny wypoczynek, kulturę oraz ekologię.

Świadectwo

Nigdy nie planowałam, że zachoruje na zaburzenie odżywiania. W moim przypadku zaczęło się od chęci zgubienia kilku kilogramów, aby lepiej poczuć się we własnym ciele. Na początku widziałam tylko plusy „mojej choroby” . Dopiero po wielu latach zaczęłam dostrzegać negatywne skutki tego zaburzenia i to, że moja choroba nie tylko nie pomaga mi kontrolować własnego życia, ale wręcz całkowicie nim zawładnęła. Straciłam wiele; w każdej sferze, dotarłam do takiego punktu kiedy już nie było innego wyjścia jak rozpoczęcie leczenia. Dzięki pomocy mamy zdecydowałam się na walkę z chorobą w Fundacji Drzewo Życia. Ośrodek pomógł mi zrobić wielki krok w kierunku powrotu do zdrowia. Zrozumiałam, że bulimia to nic innego, jak kontrolowanie tego, co dzieje się ze mną na zewnątrz w celu poprawienia wewnętrznego samopoczucia. Dowiedziałam się wiele o chorobie, zrozumiałam jakie zadanie spełnia w moim życiu, jakie płyną z niej korzyści i szkody a także wielu rzeczy o unormowanym trybie odżywiania i o metodach, dzięki którym łatwiej jest uniknąć napadów objadania się. Terapia pomogła mi chociaż trochę zmienić to, co w środku. Teraz staram się odzyskać kontrolę nad własnym życiem. (ze strony http://sbl.prohost.pl)

Ania

 

Kontakt

Telefony kontaktowe:

+48 17 8 525 525 – telefon stacjonarny/faks (w okresie letnim może nie być zawsze aktywny)

oraz: 792 700 525 - w sprawie terapii

512-037-730 – grupy wsparcia

e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

opr.xkw