Facebook

Dołącz do nas na facebooku

Start Akademia rodzinna

Akademia rodzinna

„Akademia rodzinna”- programw Religia TV, w którym o. Mirosław Pilśniak rozmawia z małżeństwami o problemach, które dotykają większość rodzin. Rozmowy te prowadzone są w domowej atmosferze, przy kominku i dobrej herbacie. Akademia rodzinna radzi, pomaga i  inspiruje – podpowiada pomysły na zabawę z dziećmi oraz przepisy na smaczne dania, którym nie oprze się żaden maluch.

Zob. http://religia.tv/index.php?typ=program&id=39

Przykładowe odcinki:

Słuchanie - Religia.tv. - „Akademia rodzinna” - odc. 1

W pierwszym odcinku „Akademii rodzinnej dowiemy się czym jest słuchanie i jaką rolę odgrywa w życiu rodzinnym. Odpowiedzi na te pytania można uzyskać od o.Mirosława Pilśniaka oraz od Małgorzaty Ohme - psychoterapeuty rodzinnego i dziecięcego.  W tym odcinku będzie mowa również o przygotowaniu jedynaka do roli starszego brata. W „Akademii dobrej zabawy” Aleksandra Wielgus nauczy najmłodszych budować akwarium z kartonu i robić rybki z kolorowego papieru. Na zakończenie dzieci posmakują regat na liściach sałaty i krokodyli z ogórków.

-http://religia.tv/indexphp?typ=program&id=39

Alfabet serca - Religia.tv - „Akademia rodzinna” - odc. 4

Rodzina - program, który jest przewodnikiem po życiu codziennym i najważniejszych wartościach podopiecznych i ich opiekunów. Wyobraźmy sobie jak wygląda dom piętnastoosobowej rodziny, organizacja ich dnia lub  ich wyjazd na wakacje? Jak duże serce muszą mieć rodzice, by znaleźć w nim miejsce dla takiej liczby dzieci? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w Rodzinnych Domach Dziecka.

W tym odcinku zobaczymy, że oprócz wychowanków w Rodzinnych Domach Dziecka często mieszkają biologiczne dzieci opiekunów. Obecni  w życiu takiego domu są również krewni i rodzice przyjętych dzieci. Ta sytuacja powoduje, że tworzy się skomplikowana konstrukcja rodzinna. W tym odcinku  można sprawdzić czy budowanie relacji w jej ramach wymaga nadzwyczajnych umiejętności?

-http://religia.tv/index.php?typ=program&id=889